Antykoncepcja/Sex / NuvaRing Aplikator dopochwowy 1op.(3szt.)

NuvaRing Aplikator dopochwowy 1op.(3szt.)

NuvaRing Aplikator dopochwowy 1op.(3szt.)

Dostępność: W magazynie

4,95 zł

Pierścień (krążek) dopochwowy NuvaRing ma 54 mm średnicy i 4 mm grubości, jest miękki i elastyczny. Wykonany jest z octanu winylu (EVA). Pierścień zawiera etonogestrel (który osiąga średnie stężenie 0,12 mg na dobę) i etynyloestradiol (0,015 mg na dobę). Hormony osiągają pożądane stężenie we krwi po 24 godzinach. Estrogen osiąga maksymalne stężenie po 2-3 dniach, a etonogestrel po 7 dniach i następnie utrzymuje stałe stężenie przez ok. 35 dni.

Mechanizm antykoncepcyjny jest taki sam jak w przypadku tabletek: estrogen zatrzymuje wydzielanie folitropiny (FSH), co zapobiega rozwojowi dominującego pęcherzyka Graafa (jajnikowego), zaś progestagen zatrzymuje wydzielanie lutropiny (LH), co zapobiega jajeczkowaniu, uniemożliwia zagnieżdżenie się komórki jajowej w macicy, a także powoduje zagęszczenie śluzu szyjkowego, co z kolei utrudnia dotarcie plemników do jamy macicy i komórki jajowej.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Biovital Complex kaps.miękkie x 30

Wyprzedaż 20,95 zł

Zobacz opis

ANIDA Antybakter. Żel d/rąk Aloe Vera 50ml

ALOE VERA to żel do rąk działa antybakteryjnie, pozostawia uczucie świeżości. Aloes, gliceryna i naturalna betaina nawilżają i nie wysuszają sk&oac...
Wyprzedaż 4,55 zł

Zobacz opis

Vibovit Max Odpornosć Żelki 50 szt.

Wyprzedaż 12,75 zł

Zobacz opis

Przy zamówneniu powyżej 180 zł