Ból / Dexak 25 tabl.powl. 25mg x 10

Dexak 25 tabl.powl. 25mg x 10

Dexak 25 tabl.powl. 25mg x 10

Dostępność: W magazynie

9,75 zł

Skład:
Każda tabletka zawiera:
sól deksketoprofenu z trometamolem 18,45 mg lub 36,9 mg, co
odpowiada odpowiednio 12,5 mg lub 25 mg deksketoprofenu (INN).

Wskazania i właściowści:
Dexak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami
przeciwzapalnymi (NLPZ).
Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego np. bólu mięśni,
bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Przeciwskazania:
- Alergia (nadwrażliwość) na trometamol deksketoprofenu lub na
którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład leku
- Jeżeli u pacjenta występuje nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe
leki przeciwzapalne (NLPZ)
- Napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa
- Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy,
krwawienie z żołądka lub jelit lub przewlekłe problemy trawienne
- Ciężka niewydolność serca, umiarkowana lub ciężka niewydolność
nerek lub ciężka niewydolność wątroby
- Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią;
- U osób poniżej 18 lat.

Dawkowanie i sposób podania:

Tabletki leku Dexak należy połykać popijając wystarczającą ilością wody. Tabletki należy
przyjmować z jedzeniem, ponieważ umożliwia to zmniejszenie ryzyka wystąpienia działań
niepożądanych dotyczących żołądka lub jelit.

W przypadku ostrego bólu zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek np. co najmniej 30 minut
przed posiłkiem, co umożliwi szybsze wystąpienie działania leku.

Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Dexak, która będzie uzależniona od typu,
ciężkości i okresu występowania objawów u pacjenta.

Zalecana dawka dobowa to 1 powlekana
tabletka (25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 powlekanych
tabletek (75 mg).

Dzieci i młodzież:
Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Ketonal Active kaps.tw. 50mg x 20

Wskazania: Ketonal Active to produkt leczniczy, który zawiera ketaprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Lek wskazany jest do stosow...
Wyprzedaż 12,49 zł

Zobacz opis

Ketonal Active kaps.tw. 50mg x 10

Wskazania: Ketonal Active to produkt leczniczy, który zawiera ketaprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Lek wskazany jest do stosow...
Wyprzedaż 8,20 zł

Zobacz opis

ENTitis pastyl.do ssania sm.truskawk. x 30

Opis Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego. w profilaktyce nawracających infekcji uch...
Wyprzedaż 45,95 zł

Zobacz opis

Przy zamówneniu powyżej 180 zł