Komary/Kleszcze / Anty-Kleszcz przyrz.do usuw.kleszczy i jad

Anty-Kleszcz przyrz.do usuw.kleszczy i jad

Anty-Kleszcz przyrz.do usuw.kleszczy i jad

Dostępność: W magazynie

28,60 zł

Przyrząd do usuwania kleszczy z ciała człowieka. Działa na zasadzie pompki ssącej. Stosować do usuwania kleszczy, a także odsysania jadu po ukąszeniu owadów (komarów, os, pszczół, szerszeni, żmij, skorpionów itp.

Działanie:
Urządzanie jest tak skonstruowane, że podczas użycia wytwarzana jest w nim próżnia, która powoduje wyssanie jadu lub kleszcza ze skóry do pompki, nie pozostawiając w ciele żadnej części tego pajęczaka. Pompka zasysa jednocześnie ze skóry ewentualną ślinę lub wymiociny kleszcza, zapobiegając ewentualnemu rozwojowi infekcji odkleszczowej (kleszczowego zapalenia mózgu lub boreliozy).
Stosowanie

Zastosować możliwie jak najszybciej po ukąszeniu lub zauważeniu na ciele kleszcza. Aby przygotować przyrząd do użycia należy wcisnąć gumowy tłok do oporu. Przyłożyć końcówkę przyrządu do ciała w miejsce wprowadzenia jadu (lub wczepienia się kleszcza). Miejsce ukąszenia powinno znajdować się w centralnej części położenia końcówki. Docisnąć przyrząd do ciała i tak utrzymując docisk stopniowo, powoli odciągać tłok do odpowiedniej pozycji. Przytrzymać przyrząd w tej pozycji około 10-15 sekund, w razie potrzeby powtórzyć zabieg. Zdezynfekować miejsce ukąszenia środkami odkażającymi. Końcówkę przyrządu przemywać wodą z mydłem, zdezynfekować środkiem odkażającym.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Biovital Complex kaps.miękkie x 30

Wyprzedaż 20,95 zł

Zobacz opis

ANIDA Antybakter. Żel d/rąk Aloe Vera 50ml

ALOE VERA to żel do rąk działa antybakteryjnie, pozostawia uczucie świeżości. Aloes, gliceryna i naturalna betaina nawilżają i nie wysuszają sk&oac...
Wyprzedaż 4,55 zł

Zobacz opis

Vibovit Max Odpornosć Żelki 50 szt.

Wyprzedaż 12,75 zł

Zobacz opis

Przy zamówneniu powyżej 180 zł