Rzuć Palenie / Nicorette 2mg x 105 gum do żucia

Nicorette 2mg x 105 gum do żucia

Nicorette 2mg x 105 gum do żucia

Dostępność: W magazynie

60,70 zł

Jak używać?

Aby najlepiej korzystać z Gumy NICORETTE® można stosować odpowiednie techniki żucia:

Krok 1

Żuj gumę powoli do momentu poczucia smaku. Następnie przerwij żucie i zatrzymaj gumę między dziąsłem i policzkiem. Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut.

Krok 2

Guma do żucia zacznie uwalniać nikotynę, która będzie następnie wchłaniana przez błonę śluzową jamy ustnej.

Krok 3

Gdy smak zacznie zanikać, można sięgnąć po kolejną Gumę NICORETTE®.

Jak to działa?

Podczas żucia Guma NICORETTE®, uwalnia do organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, która pomaga w przełamaniu potrzeby sięgnięcia po papierosa i zwalcza symptomy związane z rzuceniem palenia. Prawidłowe korzystanie z Gumy NICORETTE® dwukrotnie zwiększa szanse rzucenia palenia w stosunku do samodzielnego działania.

Czym jest guma NICORETTE®?

Guma NICORETTE® jest lekiem ułatwiającym palaczom uwolnienie się od nałogu.

Gumy NICORETTE®, pozwalają palaczowi, (który próbuje rzucić palenie) zmniejszyć uczucie głodu nikotynowego. Działają poprzez dostarczenie farmakologicznej nikotyny do organizmu, w dawce mniejszej niż w papierosie, ale wystarczającej, aby zredukować chęć sięgnięcia po papierosa.

Guma NICORETTE® pozwala aktywnie kontrolować, ile i kiedy używamy nikotyny. Można ją żuć zawsze, gdy poczuje się chęć sięgnięcia po papierosa. Jest ona dostępna w dwóch różnych dawkach:

  • Guma NICORETTE® 4mg (o mocniejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą więcej niż 20 papierosów dziennie.
  • Guma NICORETTE® 2mg (o lżejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą 20 papierosów dziennie lub mniej.

Ważne jest, aby wybrać właściwą gumę NICORETTE® dostosowaną do ilości wypalanych papierosów.

Ulotka dla pacjenta

(Nicotinum)

2 mg lub 4 mg, guma do żucia lecznicza

Jedna guma zawiera jako substancję czynną 10 lub 20 mg kompleksu 20% żywicy nikotynowej – co odpowiada 2 mg lub 4 mg nikotyny.

Lecznicza guma do żucia Nicorette® Classic Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.