Serce/Układ Krążenia / Aspirin Protect 100 tabl.powl. 0,1g 28tabl

Aspirin Protect 100 tabl.powl. 0,1g 28tabl

Aspirin Protect 100 tabl.powl. 0,1g 28tabl

Dostępność: W magazynie

7,35 zł

Preparat polecany jest w hamowaniu agregacji krwinek płytkowych w niestabilnej chorobie wieńcowej, świeżym zawale mięśnia sercowego, po zabiegach operacyjnych lub interwencyjnych na naczyniach; w zapobieganiu: zakrzepicy naczyń wieńcowych. (Aspiryna)

Skład
1 tabl. powl. zawiera 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

Działanie
Kwas acetylosalicylowy podawany dorosłym w małych dawkach (30-300 mg/dobę) hamuje agregację płytek krwi w wyniku zmniejszenia biosyntezy prostaglandyn w płytkach krwi i komórkach śródbłonka naczyniowego, przez blokowanie cyklooksygenazy, enzymu uczestniczącego w metabolizmie kwasu arachidowego do PgG2 i PgH2 i tromboksanu A2. Otoczka tabletki oporna na działanie soku żołądkowego zapewnia uwalnianie leku dopiero w jelicie cienkim.

Wskazania
Hamowanie agregacji krwinek płytkowych w niestabilnej chorobie wieńcowej, świeżym zawale mięśnia sercowego, po zabiegach operacyjnych lub interwencyjnych na naczyniach; w zapobieganiu: zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z czynnikami ryzyka, powtórnym zawałom serca, zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej, atakom przejściowego niedokrwienia i udarom mózgu.

Przeciwwskazania
Kwas acetylosalicylowy w zakresie dawek zalecanych dla tego preparatu: u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany lub inne leki z grupy NLPZ, z astmą, chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, w czasie ciąży i karmienia piersią, jednocześnie leczonych lekami przeciwzakrzepowymi (pochodnymi kumaryny lub heparyną, z wyłączeniem leczenia niskimi dawkami heparyny), w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi i tendencji do krwawień - może być stosowany jedynie na zlecenie i pod nadzorem lekarskim. Chorzy atopowi, z przewlekłymi schorzeniami dróg oddechowych, polipem nosa, uczuleni na jakiekolwiek substancje - przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania kwasu acetylosalicylowego w przebiegu ospy wietrznej i grypy u dzieci i młodzieży, a w przebiegu innych chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży wskazania do zastosowania powinny być ustalone przez lekarza ze względu na możliwość wystąpienia zagrażającego życiu zespołu Reye'a.

Dawkowanie
Zazwyczaj u dorosłych: w leczeniu antyagregacyjnym - 100-300 mg/dobę; w świeżym zawale mięśnia sercowego - 100-160 mg/dobę (pierwsza dawka powinna zostać rozgryziona aby uzyskać szybszy efekt działania leku); w profilaktyce napadów przejściowego niedokrwienia i udarów mózgu - 30-300 mg/dobę; w zapobieganiu zakrzepicy wieńcowej u pacjentów z grup ryzyka - 100-200 mg/dobę lub 300 mg co drugi dzień; w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc - 1000-1500 mg/dobę. Lek przyjmować doustnie, po posiłku, obficie popijając.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Pycnogenol tabl. 0,025g x120**

Działanie: Pycnogenol zawiera jako główne związki czynne-substancje należące do grupy biflawonoidów. Pycnogenol posiada działanie pr...
65,95 zł

Zobacz opis

Ranigast MAX tabl.powl. 0,15 g X 20 !!!!!!

Ranigast MAX stosowany jest do objawowego leczenia dolegliwości żołądkowych niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego: niestrawności ...
10,99 zł

Zobacz opis

LIERAC BODY SLIM EKSPRES.Kuracja wyszcz. s

Właściwości:Ekspresowa kuracja wyszczuplająca, super aktywny żel-serum intensywne działanie. Efekty widoczne już po 7 dniach. Wstęp do wszelkich ku...
Wyprzedaż 105,95 zł

Zobacz opis