Wzrok / Azelastin COMOD krop.dooczu 0,5mg/ml 1poj

Azelastin COMOD krop.dooczu 0,5mg/ml 1poj

Azelastin COMOD krop.dooczu 0,5mg/ml 1poj

Dostępność: W magazynie

29,75 zł

Skład

  • Substancją czynną leku jest azelastyny chlorowodorek w stężeniu 0,50 mg/ml.
    • Jedna kropla leku o objętości około 30 pl zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny.
  • Inne składniki leku to:
    • disodu edetynian, hypromeloza, sorbitol, sodu wodorotlenek (do korekty pH) i woda do wstrzykiwań.


Wskazania i działanie

  • Lek Azelastin COMOD zawiera azelastynę, która należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Działanie leków przeciwhistaminowych polega na hamowaniu działania substancji takich jak histamina, która wytwarzana jest przez organizm podczas reakcji alergicznej. Wykazano, że azelastyna łagodzi stan zapalny oczu.
  • Lek Azelastin COMOD może być stosowany w celu leczenia i zapobiegania dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej.
  • Lek Azelastin COMOD może być też stosowany w celu leczenia dolegliwości oczu spowodowanych przez alergie na substancje, takie jak roztocza kurzu domowego lub sierść zwierząt (całoroczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.


Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować Azelastin COMOD:
Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek azelastyny lub którykolwiek z pozostałych składników Azelastin COMOD i podczas noszenia miękkich soczewek kontaktowych.

Dawkowanie
Zaburzenia oczu spowodowane przez katar sienny (sezonowe alergiczne zapalenie spojówek)
Jeśli lekarz nie przepisze inaczej, dorosłym i dzieciom w wieku 4 lat i powyżej należy zakraplać po jednej kropli leku do każdego oka, 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do jednej kropli 4 razy na dobę.
Alergiczne zaburzenia oka (całoroczne/niesezonowe zapalenie spojówek)
Jeśli lekarz nie przepisze inaczej, dorosłym i dzieciom w wieku 12 lat i powyżej podaje się po jednej kropli do każdego oka, dwa razy na dobę.
Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do jednej kropli cztery razy na dobę.
Nie stosować leku Azelastin COMOD dłużej niż 6 tygodni.

Działania niepożądane
Zaburzenia układu immunologicznego
Bardzo rzadko: Reakcje alergiczne (takie jak wysypka i swędzenie)
Zaburzenia układu nerwowego
Niezbyt często: Gorzki smak w ustach
Zaburzenia oka
Często: Łagodne, przejściowe podrażnienie oczu
W razie wystąpienia objawów niepożądanych opisanych powyżej należy odstawić Azelastin COMOD, krople do oczu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Objawy niepożądane zwykle szybko ustępują. Podejmowanie specjalnych działań nie jest konieczne. W przypadku wystąpienia gorzkiego smaku w ustach można go zneutralizować napojem bezalkoholowym (np. sokiem lub mlekiem).

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

MUSTELA KREM DO PRZEWIJANIA 1>2>3 100

Skutecznie chroni skórę przed podrażnieniami spowodowanymi moczem, kałem i przesuwaniem się pieluszki (10% tlenku cynku). Ogranicza rozw&oac...
Wyprzedaż 18,50 zł

Zobacz opis

Pycnogenol tabl. 0,025g x120**

Działanie: Pycnogenol zawiera jako główne związki czynne-substancje należące do grupy biflawonoidów. Pycnogenol posiada działanie pr...
65,95 zł

Zobacz opis

MUSTELA BEBE ENFANT HYDRA BEBE Krem d/tw.

Zastosowanie:Do skóry normalnej oraz codziennego nawilżania twarzy noworodków, niemowląt i dzieci bez ograniczeń wiekowych.Działanie:...
Wyprzedaż 17,95 zł

Zobacz opis